V červenci se PřF promění ve vědecký tábor MARSTAFIT

9. července se budova CPTO promění v tábor pro malé vědce! Na Přírodovědecké fakultě UJEP se uskuteční pilotní návštěvní program pro vědecký tábor MARSTAFIT.

Zvídavé děti z vědeckého tábora se seznámí s našimi laboratořemi na katedře chemie, kde si namíchají střelný prach, vyrobí bubliny ze suchého ledu a uvaří dusíkovou zmrzlinu.

Na katedře geografie navštíví centrum CEVRAMOK a zažijí virtuální realitu v praxi.

Odpoledne si děti vyzkouší, jaké to je usednout do naší velké posluchárny, kde jim dr. Jiří Přibyl ukáže, jak může být matematika zajímavá prostřednictvím krásných ORIGAMI.

Tento program může obohatit mladší i starší děti tím, že jim poskytne praktické a zábavné zkušenosti s vědou a technologií. Děti se tak seznámí nejen s vědeckým prostředím univerzity, ale i s univerzitou jako vzdělávací institucí.

Tento program probíhá v rámci aktivit A.2.27 a A.2.26 Návštěvní programy – workshopy pro učitele s třídním kolektivem projektu RUR – Region univerzitě, univerzita regionu, reg. č. CZ.10.02.01/00/22_002/0000210.