Laboratoře PřF dnes navštíví studenti Biskupského gymnázia Krupka

Dnes, 14. června a také příští týden, 20. a 21. června, navštíví laboratoře Centra přírodovědných a technických oborů (CPTO) studenti Biskupského gymnázia v Krupce. Pro třídu kvarty a kvinty i pro maturanty je připraven bohatý pilotní vědecký program.

Studenti se na pár hodin ponoří do objevování tajemství chemických reakcí, stanou se detektivy v chemické laboratoři, laboranty a genetiky v Centru nanomateriálů a biotechnologií CENAB a navštíví i CEVRAMOK, tedy Centrum pro virtuální realitu a modelování krajiny na katedře geografie.

Tento program probíhá v rámci aktivity A.2.26 Návštěvní programy – workshopy pro učitele s třídním kolektivem projektu RUR – Region univerzitě, univerzita regionu, reg. č. CZ.10.02.01/00/22_002/0000210.