Letní škola matematiky a fyziky 2006. Sborník příspěvků

Letní škola matematiky a fyziky 2006. Sborník příspěvků

2006, 110 s., neprodejné
ISBN  80–7044-837–7

Sborník příspěvků přednášek a pracovních dílen Letní školy určené pro učitele matematiky a fyziky škol všech stupňů a zaměření, pro studenty vyšších ročníků učitelství matematiky a fyziky a pro studenty středních škol. Příspěvky se věnují problematice metodiky vyučování matematiky a fyziky a jejich vzájemnému propojování, problematice konstruktivistického vyučování matematiky a fyziky a rozvoje specifických dovedností v matematice a fyzice, aplikačních úloh v matematice a fyzice, historii ve vyučování matematiky a fyziky, popularizace nejnovějších objevů v oblasti matematiky a fyziky a metodiky práce s talentovanými žáky, studenty a matematickým a fyzikálním soutěžím. Sborník obsahuje příspěvky o současných problémech obou oborů i popularizační příspěvky.