Právě dnes začíná na katedře biologie dětská univerzitní stáž

Katedra biologie a Centrum podpory přírodovědného vzdělávání Přírodovědecké fakulty UJEP připravily pro děti dětskou univerzitní stáž, která startuje právě dnes. Až do pátku 2. srpna čeká na děti v areálu katedry biologie Za Válcovnou 1000/8, Ústí nad Labem bohatý vědecký program.

Malí badatelé zažijí týden plný pokusů, experimentů a zábavy. Poznají přírodu i nové kamarády a kromě vědeckého zkoumání jsou na programu i hry a sportovní aktivity. Dětská univerzitní stáž proběhne v krásném areálu katedry biologie, kde se nachází naučný botanický park se zahradou, arboretem a skleníky. Během stáže navštíví mladí studenti i Přírodovědné centrum v Žatci, zoologickou zahradu a také naší katedru chemie, kde uvidí i kouzla chemických pokusů.

Kapacita stáže je naplněna, přejeme stážistům hezké prázdninové počasí a mnoho nových objevů.

Tento program probíhá v rámci aktivity A.2.30 Dětská univerzitní stáž Biologie projektu RUR – Region univerzitě, univerzita regionu, reg. č. CZ.10.02.01/00/22_002/0000210.