Katedra biologie zve třídní kolektivy na vzdělávací program a soutěžní kvíz do Naučného botanického parku

Ve dnech 17. až 21. června se areál katedry biologie Přírodovědecké fakulty UJEP otevírá třídním kolektivům ze základních a středních škol. Pro třídu s učitelkou nebo učitelem je v krásném prostředí Naučného botanického parku UJEP připraven vzdělávací program i soutěžní kvíz!

Žáci a studenti se zábavnou formou dozví nové informace a poznatky o rostlinách, které u nás kvetou na jaře, objeví kouzlo vědeckého bádání a spolu se svými učiteli si vyzkouší zajímavé techniky a vědecké metody zkoumání rostlin a práce botaniků. Ti starší z nich, středoškoláci, pak nahlédnou pod pokličku vysokoškolské vědy a vyzkouší si specifické postupy odborné práce.

Katedra biologie si pro návštěvníky připravila napínavý soutěžní kvíz s podtitulem Dokážete poznat jarní byliny

Ve shodném termínu probíhá v areálu katedry biologie Za Válcovnou i výstava kaktusů a sukulentů, žáci a studenti tedy nahlédnou i do vegetace jiných podnebných pásem.

Program pro školy je připraven od 9:00 do 15:00 ve dnech 17. až 21. června.

Katedra biologie PřF UJEP, Za Válcovnou 1000/8, Ústí nad Labem

V případě zájmu o program pro svou třídu kontaktujte, prosím, správce Naučného botanického parku Mgr. Stanislava Šandu emailem: stanislav.sanda@ujep.cz

#scienceUJEP

Tento program probíhá v rámci aktivity A.2.26 a A.2.27 Návštěvní programy – workshopy pro učitele s třídním kolektivem projektu RUR – Region univerzitě, univerzita regionu, reg. č. CZ.10.02.01/00/22_002/0000210.