SP Geografie – dvouoborové studium (Bc.)

Prezenční studim

Studium zahrnuje obecné geografické vzdělání a zkušenosti z práce s geografickými informačními systémy. Specializované předměty jsou zaměřeny na problematiku regionálního rozvoje, hodnocení krajiny a životní prostředí. Geografie je v rámci tohoto oboru kombinována s jinými předměty – především v rámci Přírodovědecké fakulty (biologie, fyzika, chemie a matematika), Filozofické fakulty (historie, politologie, německý jazyk a literatura) a Pedagogické fakulty (tělesná výchova). Geografie pro dvouoborové studium je nabízena zejména uchazečům, kteří po absolvování bakalářského stupně chtějí pokračovat v navazujícím magisterském dvouoborovém studiu učitelství geografie pro 2. stupeň základních škol a učitelství geografie pro střední školy. Profil absolventa však počítá i s možností pokračovat v neučitelském studiu geografie (díky volbě modulu povinně volitelných kurzů nepedagogického směru), příp. jeho vstupu do praxe a s uplatněním na trhu práce.

Více informací o tomto oboru naleznete na webu katedry geografie.