Digitální den vědy a umění jako dárek ke Dni dětí

Nová doba ale pracovníky UJEP naučila velmi rychle novým způsobům, a tak se i ti, odpovědní za PR, rychle otřepali a vymysleli, jak to dětem a studentům ze základních a středních škol, tradičním návštěvníkům této akce, vynahradit. Na světě byl Digitální den vědy a umění. „Každá z našich 8 fakult připravila krátké video o něčem zajímavém z jejich oboru,“ popisuje letošní digitální formu Dne vědy a umění prorektor pro vnější vztahy prof. Pavel Doulík.

Co bude UJEP dávat?
Přírodovědecká fakulta pro děti natočila návod, jak si vypěstovat ze semínek rostlinky, a také zábavné experimenty (nejen s vakuem). „Můžete se ale těšit i na zajímavé video demonstrující, jak si lze i s pomocí běžných kuchyňských ingrediencí vyextrahovat vlastní DNA,“ láká ke zhlédnutí PR pracovnice rektorátu Michaela Hnidová.

Zdroj: www.kr-ustecky.cz
Odkaz na celý článek