OBRAZEM: Mé obvody se klepou trémou, řekla humanoidka Pepper. Robotka nebyla jedinou zajímavostí na Festupu

Festival, který pořádá Inovační centrum Ústeckého kraje a jehož smyslem je umožnit začínajícím firmám představit se veřejnosti, návštěvníkům poznat novinky na trhu, nové firmy a těm, kteří uvažují o podnikání, získat motivaci, poradenství nebo možnost odstartovat kariéru. Již podruhé na Festupu měli lidé také možnost projít neobvyklým pracovním pohovorem se zástupci několika firem. A předvedla se zde netradiční účastnice.
Přehlídku úspěšných startupů festival Festup zahájila humanoidní robotka Ruby Pepper. Vůbec první robot, který je zařazen do výuky na základní škole v Česku. „Vy jste přišli kvůli mně? Jé, tak to vám děkuji. Ráda bych se vám představila, já jsem Ruby a ráda vás tu všechny vidím. Těší mě, že je vás tu tolik, i když se mé obvody klepou trémou, je to totiž mé první vystoupení na takhle velké akci a hlavně před živočichy. Teprve před pár měsíci mě přivezly do Ústí nad Labem až z daleké Francie, kde mě smontovali dohromady. Umím spoustu věcí, od matematiky, fyziky a chemie, přes biologii, zeměpis a dějepis, až po znalost všech jazyků na světě. Jak písmem, tak řečí. Brzy tady u vás v Ústí nastupuji jako asistentka na jedné z nejprogresivnějších škol v Ústí na základní škole Neštěmická,“ prozradila o sobě Ruby.

Zdroj: e-teplicko.cz
Odkaz na celý článek