V Ústeckém kraji se konalo druhé Chemické fórum

Ústecký kraj ve spolupráci s Okresní hospodářskou komorou Most uspořádal druhý ročník Chemického fóra Ústeckého kraje. Tématem letošní konference byla „Chemie – lidé – budoucnost.“ V úvodu přítomné přivítal také hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

V rámci konference zazněla často skloňovaná témata v oboru chemie, a to nedostatek technicky kvalifikovaných pracovníků a popularizace chemie nejen v rámci regionu, ale také celé ČR. O zatraktivnění oboru se snaží také soutěž Mladý chemik ČR pro žáky posledních ročníků základních škol. Konkrétně v Ústeckém kraji je pořadatelem regionálního kola lovosická Střední odborná škola technická a zahradnická. K popularizaci chemie v kraji také významně přispívá Přírodovědecká fakulta univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem.

Zdroj: homerlive.cz
Odkaz na celý článek