Vědci z UJEP se podíleli na knize

ÚSTECKÝ DENÍK (pátek 3. 5. 2019) – Publikaci MAKROREGIONY SVĚTA: Nová regionální geografie vydaly společně Univerzita Karlova a ústecká Univerzita J. E. Purkyně. Napsali ji Ivan Bičík, Jiří Anděl a Jan D. Bláha, dva geografové ústecké univerzity (na snímku je Jan vlevo). Autoři se shodují, že rozdělení světa na kontinenty či světadíly dnes ne ní jed má možnost, jak poznávat jednotlivé části naší planety. Dokazuje to jejich kniha z nakladatelství Karolinum, přinášející i do českého prostředí koncepci tzv. makroregionů. Snaží se zachytit dnešní svět v co nejširších geopolitických, ekonomických, sociálních, kulturních a fyzicko-geografických souvislostech. Umožní tak vysokoškolským studentům i široké veřejno sti pochopit problémy dnešního světa. Užívá pro to na 160 map, kartogramů či grafů, které provázejí texty jejich aktuální publikace. Na knize se autorsky podílel také Bohumír Janský, známý především jako objevitel pramenů řeky Amazonky.