CEVRAMOK – výzkumné centrum pro virtuální realitu a modelování krajiny anebo technologie v geografii v akci

Ve dnech 15. – 16. dubna 2025 proběhne na katedře geografie PřF UJEP návštěvní program s názvem CEVRAMOK – výzkumné centrum pro virtuální realitu a modelování krajiny aneb technologie v geografii v akci. Akce je určena studentům Gymnázia Roudnice nad Labem.

Účastníci se seznámí s moderními technologiemi využívanými v současné geografii – od 3D modelování krajiny po práci s virtuální realitou. Program nabídne praktické ukázky i možnost si technologie sami vyzkoušet.
Cílem akce je přiblížit studentům, jak může vypadat výzkum v geografii v 21. století, a ukázat jim možnosti využití digitálních nástrojů v praxi.

Program probíhá v rámci aktivity A.2.26 Návštěvní programy – workshopy pro učitele s třídním kolektivem projektu RUR – Region univerzitě, univerzita regionu reg. č. CZ.10.02.01/00/22_002/0000210.