Díky přednášce katedry biologie si žáci ZŠ Hrob vyzkoušeli být “Medikem na zkoušku”

Žáci 8. a 9. třídy Základní školy Hrob si v rámci interaktivní přednášky vyzkoušeli 17. června roli studentů medicíny. Naše katedra biologie totiž uspořádala pro žáky pilotní návštěvní program s názvem “Medikem na zkoušku”, který žákům představil základy biologie člověka, anatomie či lékařské terminologie.

V rámci pilotního návštěvního programu Medikem na zkoušku žáci viděli mnoho edukačního materiálu, který se využívá při studiu biologie člověka a medicíny, dozvěděli se o různých medicínských oborech, prohlédli si ukázky radiologického vyšetření, nahlédli do stomatologie, chirurgie či farmacie.

Cílem přednášky bylo probudit u žáků  zájem o budoucí studium biologie, zdravotnických oborů nebo oborů biomedicínské oblasti.

Tento program probíhá v rámci aktivity A.2.26 Návštěvní programy – workshopy pro učitele s třídním kolektivem projektu RUR – Region univerzitě, univerzita regionu, reg. č. CZ.10.02.01/00/22_002/0000210.