Gymnazisté navštívili v rámci projektových dnů laboratoře PřF UJEP

Dne 10. a 11. 6. 2024 se na Přírodovědecké fakultě UJEP konal pilotní Návštěvní program pro Gymnázium dr. V. Šmejkala Ústí n. Labem.

Vybraní žáci gymnázia se v rámci projektových dnů zúčastnili celkem čtyř programů a to na katedře chemie, matematiky, fyziky a v Centru nanomateriálů a biotechnologií. Žáci si tak mohli vyzkoušet různé laboratorní techniky a nahlédnout do výzkumných laboratoří pod dohledem našich odborníků. Program tak podpořil vzdělávání a zájem o přírodní vědy a posílila se vazba mezi univerzitou a střední školou.

Tento program probíhá v rámci aktivity A.2.26 Návštěvní programy – workshopy pro učitele s třídním kolektivem projektu RUR – Region univerzitě, univerzita regionu, reg. č. CZ.10.02.01/00/22_002/0000210.