Katedra informatiky uspořádala regionální konferenci pro pedagogy “Setkání s didaktikou informatiky”

Významným prvkem k proměně regionu je specializované vzdělávání učitelů a jejich propojování s nejnovějšími směry v informatice a jejím vyučování. Proto se dne 11. 6. 2024 uskutečnila jedinečná regionální akce na podporu informatiky, která byla určena stávajícím i budoucím učitelům tohoto oboru a dalším zájemcům.

Primárními účastníky byli učitelé ze základních a středních škol. Konference se zaměřila na šíření současných trendů a informací z využití AI ve vzdělávacím procesu. Díky zapojení pedagogů se očekává rozsáhlý dopad na začleňování nových znalostí, možností a technologií do regionálního školství. Zapojení učitelů na této konferenci tak přispěje k významnému posunu v technologickém rozvoji regionu.

Tento program probíhá v rámci aktivity B.3.10 Setkání s didaktikou informatiky – učitelská konference projektu RUR – Region univerzitě, univerzita regionu reg. č. CZ.10.02.01/00/22_002/0000210.