Žáci ze ZŠ Hrob si vyzkouší být “Medikem na zkoušku”

V pondělí 17. června si žáci 8. a 9. třídy ZŠ Hrob vyzkouší roli studentů medicíny. Pilotní vzdělávací program katedry biologie Přírodovědecké fakulty UJEP s názvem “Medikem na zkoušku” představí žákům základy biologie člověka, anatomie či lékařské terminologie.

V rámci pilotního vzdělávacího programu s názvem Medikem na zkoušku budou žákům představeny medicínské obory, ukázky radiologického vyšetření, stomatologická problematika zubních náhrad, instrumentální chirurgie či základy farmacie. Hlavním smyslem přednášky je probudit u žáků zájem o budoucí studium biologie a zdravotnických oborů a podpora biomedicínské oblasti.

Tento program probíhá v rámci aktivity A.2.26 Návštěvní programy – workshopy pro učitele s třídním kolektivem projektu RUR – Region univerzitě, univerzita regionu, reg. č. CZ.10.02.01/00/22_002/0000210.