Oslavte s námi Den Země na UJEP!

Přijďte s námi v pondělí 22. dubna oslavit Den Země! V Centru přírodovědných a technických oborů (CPTO) jsme pro vás přichystali přednášky, workshopy, pokusy i výstavu fotografií. Srdečně vás zveme 22. dubna od 9:00 do 18:00 na UJEP.

Tématem letošních oslav je “Země i země”:

země (půda) – kontaminace půdy, zadržení vody v půdě, vermikompostování a další
země (státy) – klimatická změna v číslech na mapách světa
ze mě – osobní uhlíková stopa a jak ji snížit
Země – naše planeta očima klimatologa

Od 9:00 do 14:00 proběhne blok přednášek a workshopů, které jsou určeny především pro školy, ale i pro veřejnost. Na přednášky je třeba se registrovat ZDE. Vstup je zdarma

9:00 Uhlíková stopa a kalkulačky (Mgr. Ing. Miloslav Kolenatý, FŽP UJEP)
10:00 O životě a uhlíku v půdě (doc. Ing. Josef Trögl, Ph.D., FŽP UJEP)
11:00 Geografie jídla: o (ne)udržitelnosti zemědělsko-potravinových systémů (Mgr. Zdeňka Smutná, PřF UJEP)
13:00 Klimatická změnafakta a mýty (RNDr. Radim Tolasz, Ph.D., ČHMÚ)

Zároveň proběhne doprovodný program: pokusy, výstava, infostánky, které budou volně přístupné bez rezervace.

14:00 – 15:50 Přednáška Oldřicha Sklenáře: Klima se nám polámalo, kdopak nám ho opraví? (místnost 4.35, CPTO)

15:30 Oficiální zahájení výstavy fotografií “Země a klima” (vestibul CPTO, u recepce, 1. podlaží)

16:00 Přednáška RNDr. Radima Tolasze, Ph.D. (ČHMÚ): Klimatická změna: fakta a mýty (aula 1.01, CPTO)

• Přehled nejaktuálnějších informací založený na faktech a číslech přímo od zdroje – setkání s předním českým klimatologem Radimem Tolaszem z ČHMÚ, který od roku 2014 zastupuje Českou republiku v Mezivládním panelu pro změnu klimatu (IPCC).

Akci pořádá Fakulta životního prostředí a Přírodovědecká fakulta UJEP.