Zažijte matematiku jinak. Přijďte 14. března oslavit „π Day“!

Katedra matematiky Přírodovědecké fakulty UJEP (Budova CPTO, 7. patro) Vás srdečně zve 14. 3. 2024 na π Day, zábavnou oslavu mezinárodního dne matematiky.

Datum bylo vybráno na počest Ludolfova čísla, neboli čísla “pí”, které má v jedné z nejběžnějších aproximací hodnotu 3.14 v dekadickém zápisu. Mottem letošního ročníku je “Playing with Math”.

Katedra matematiky ve spolupráci s Jednotou českých matematiků a fyziků, p.s. Ústí nad Labem připravila následující program:

10:00—12:00 hodin přivítáme školní kolektivy. Přihlášky, prosím, posílejte emailem sekretářce katedry matematiky Ing. Michaele Nedvědové na email: michaela.nedvedova@ujep.cz.

14:00—17:00 hodin přivítáme veřejnost – jednotlivce, zájmové skupinky (kroužky), rodiny, učitele, studenty všeho věku. Hlásit se nemusíte, prostě přijďte!

Zvídaví matematici se mohou těšit na následující program:

• stezka matematické odvahy,
  • turnaje v matematických hrách,
  • poklidné matematické dramatizace,
  • pečení matematických koláčků,
  • a mnoho dalšího.

V rámci odpoledního programu proběhne také od 15 hodin didaktický seminář pro učitele na téma Didaktická hra ve výuce matematiky. Více informací o akci najdete na stránce „π Day“.

Kompletní TISKOVÁ ZPRÁVA.