Zažij vědu a nauč se francouzsky na letní vědecké škole ve Francii!

Studuješ? Zajímáš se o přírodní vědy? Chceš se naučit nebo se zdokonalit ve francouzštině? Pokud je Tvoje odpověď na všechny 3 otázky „ANO“, pak přesně pro Tebe je následující nabídka letních vědeckých škol ve Francii!

Campus France nabízí v rámci programu French+Sciences skvělou příležitost pro studenty přírodních věd. Studenti, kteří se zajímají o přírodní vědy a chtějí se naučit francouzsky nebo se ve francouzštině zdokonalit, mohou v rámci programu French+Sciences vyjet na 3-4 týdenní letní školu do Francie. Studenti nemusí mít žádnou znalost francouzštiny, celý vědecký program stáží bude veden v angličtině (podmínkou je tedy znalost angličtiny alespoň na úrovni B2). V rámci stáže absolvují účastníci jazykový kurz francouzštiny v rozsahu 15 hodin týdně.

Program nabízí 5 různě zaměřených letních škol, které se uskuteční od května do konce července 2024 v různých regionech Francie:

• Focus on Sustainable Development/ Montpellier/ 9. – 28. 6. 2024
  • Focus on Transport and Energy/ Rouen/ 27. 5. – 14. 6. 2024
  • Focus on Mountain Science/ Chambéry/ 3. – 21. 6. 2024
  • Science and Technology of the Sea / Brest/ 17. 6. – 5. 7. 2024
  • Micro, Nano and Smart technologies for industrial application/ Besançon/ 3. – 28. 7. 2024

Uzávěrka přihlášek je 28. 2. 2024.

Uchazeči o účast na některé z letních škol mají do 28. 2. 2024 zaslat svůj životopis a motivační dopis na adresu: prague@campusfrance.org a vyplnit následující přihlašovací formulář: https://forms.gle/cbirwLRrJESbAdtz9.

Více informací o programu French+Sciences najdete ZDE. Nebo na sociálních sítích Campus France: FB a IG.