Budoucí mladí vědci prozkoumávají laboratoře na Přírodovědecké fakultě

Moderní laboratoře v budově CPTO (Centrum přírodovědných a technických oborů) Přírodovědecké fakulty se od minulého týdne na čtrnáct dní stávají také výzkumným centrem mladých badatelů z řad základních a středních škol Ústeckého kraje.

Studenti a akademici z Přírodovědecké fakulty připravili zábavný a naučný program „na míru“, dle přání mladých přírodovědců. Žáci a studenti si vyzkouší chemické pokusy, nahlédnou do tajů biologických pochodů, zahrají si na programátory, vyluští záhadné hlavolamy, nakouknou do světa nanočástic nebo prozkoumají virtuální realitu v novém výzkumném centru CEVRAMOK (Centrum virtuální reality a modelování krajiny).

Věříme, že tato zkušenost probudí v žácích a studentech nadšení pro vědu, objevitelskou radost, úžas nad rozmanitostí přírody a světa a také chuť jít studovat, třeba právě k nám.