Využívání umělé inteligence? Ano, jen nezapomenout na tu vlastní. Máme doporučení

Přírodovědecká fakulta UJEP se spolu se zástupci dalších českých univerzit, středních škol a spolku prg.ai podílí na přípravě obecných doporučení pro práci s AI nástroji ve vzdělávacích institucích. Cílem těchto doporučení je pomoci studentům, akademikům, výzkumníkům i vedení škol efektivně využívat možnosti, které přináší generativní umělá inteligence, a zároveň upozornit na její limity a možná rizika.

Na PřF UJEP věnujeme umělé inteligenci vlastní platformu s názvem AI reaktor PřF, která se zabývá efektivnímu využití AI při studiu i v dalších oblastech. Propojuje svět vědy, vzdělávání a moderních technologií. A právě tady můžete najít souhrnná doporučení nejen studentům, ale i výzkumným pracovníkům či učitelům.

Článek na AI reaktoru k tomuto tématu najdete pod odkazem zde. Za shlédnutí stojí také Rozcestník pro zimní semestr, který nabízí kurz Elements of AI za 3 kredity, tutoriály a další pomocníky pro studium spojené s umělou inteligencí.

Zajímají vás novinky v oblasti umělé inteligence? Sledujte AI reaktor pravidelně spolu s námi.