Workshop o AI pro vyučující zaujal učitele i Českou televizi

Přírodovědecká fakulta UJEP se právem řadí mezi průkopníky využití umělé inteligence ve vzdělávání. Svým studentům nebrání v práci s AI při vlastních studiích, nástrojů umělé inteligence využívají při výzkumu i někteří akademici. Nové způsoby práce s AI hledá projekt AI reaktor PřF UJEP.

Fakulta se rozhodla své poznatky předávat dál také učitelům středních a základních škol. Koncem srpna se proto na půdě PřF uskutečnil workshop Využití chatbotů ve výuce, který vzbudil u učitelů velký ohlas. Pozitivní reakce lze vyčíst ze zájmu o workshopy navazující, kdy kromě seminářů na půdě PřF již fakulta plánuje i možnost výjezdů přímo do škol.

Workshop zaujal také některá média. Zajímavou reportáž natočila Česká televize a my bychom se o ni rádi podělili. Najdete ji v čase 22:25.