HACKITHON nenechá programátory spát již v září

Katedra informatiky pořádá v září tradiční (již třetí) 24hodinový hackathonHACKITHON. Tato akce je určená pro všechny nadšené studenty středních a vysokých škol, kteří si v naší týmové soutěži chtějí poměřit své schopnosti při tvorbě praktických open-source aplikací.

Kdy akce proběhne?

Začíná se v pátek 22. září v 12.00 a končí v sobotu 23. září v 18.00. Pojedeme přes noc!

Proč se zúčastnit?

• Přispějete dobré věci (praktickému využití a sdílení dat).
  • Získáte zkušenosti s prací v týmu, sebeprezentací apod.
  • Zúročíte a rozšíříte své odborné zkušenosti a dovednosti.
  • Seznámíte se se zajímavými osobnostmi.
  • Získáte dobrý pocit z dobře vykonané práce a poznáte „její cenu“.

Co můžete vyhrát?

Odborná porota určí pořadí soutěžících na základě průběhu „hákování“ (aktivní a tvůrčí přístup) a prezentace řešení, přičemž zohlední funkčnost výstupu, využití poskytnutých dat, originalitu, inovativnost, efektivitu a udržitelnost řešení.

Tři nejlepší řešení, resp. týmy budou finančně odměněny, a to částkou až do 20 tisíc korun. Všichni (i ti, kteří nevyhrají) si odnesou diplom a stuhu.

Úspěšné návrhy aplikací by neměly skončit v koši. Zadavatelé je rádi využijí, záleží jen na jejich případné dohodě s tvůrci na další spolupráci.

Jaké bude zázemí?

• Strava a nealkoholické pití bude all inclusive (platí do vyčerpání zásob).
  • Se vždy dobrou radou a užitečnou pomocí budou k dispozici odborní mentoři (do vyčerpání).
  • K dispozici bude profesionální technická podpora, IT infrastruktura (přístup na Wi-Fi) a počítačové učebny (přesto doporučujeme dostavit se s vlastním zařízením vhodným pro návrh a vývoj zvoleného řešení).
  • K odreagování nebudou chybět Chill Zones, které nabídnou mimo jiné stolní tenis, stolní fotbal, deskové hry a seznamovací hry (nevíme ale ještě, co to poslední znamená).
  • K odpočinku budou k dispozici Dream Zones (kvalitní a čerstvě vytřené podlahy). Vlastní karimatky a spacáky nezapomeňte vzít s sebou.

Kompletní informace najdete na webu https://hackithon.ujep.cz/