Piknik Nobel zve na letní setkání s vědou

Od 2. srpna do 13. září se budeme moci setkávat u příležitosti Pikniku Nobel, a to každou středu od 18 hodin v univerzitním venkovním amfiteátru.

Společný čas strávíme s akademiky a výzkumníky pěti fakult UJEP, kteří nás provedou tématy svého bádání. Akci připravila Fakulta životního prostředí a nás těší, že i naši studenti a akademici se mohou k této události připojit.

Přednášky se uskuteční za každého počasí. Nebude-li příznivé, přesouvá se program do přilehlé Fialové auly UJEP.

Vstup je zdarma a bez nutné předchozí rezervace. Tak si vyberte svůj program a přijďte mezi nás.

Program Piknik Nobel 2023:

• 2. srpna Ing. Katarína Kajánková, Ph.D. – Kompostování: od bioodpadu po žížalu
  • 9. srpna MgA. Aleš Loziak – Vidět neznamená vnímat
  • 16. srpna Prof. Ing. Štefan Michna, Ph.D. – Historie kovů
  • 23. srpna Mgr. Olga Šebestová Janoušková, Ph.D. a Mgr. Michaela Liegertová, Ph.D. – Nanobiologie a exosomy
  • 30. srpna Ing. Martin Domín – Konec horníků v Čechách?
  • 6. září Mgr. et Ing. Jiří Lehejček, Ph.D. – Letokruhy za hranicí lesa: co nám vypráví?
  • 13. září Ing. Jitka Elznicová, Ph.D. – Lidé a řeky

Občerstvení je možné zakoupit v kavárně Kampuska hned vedle amfiteátru nebo si donést vlastní zásoby a užít si tak pravý piknik.

Další informace včetně podrobných anotací přednášek a stručných medailonků přednášejících si můžete přečíst na webu Café Nobel.