Programátoři při maratonu na ústecké univerzitě vyvíjeli užitečné aplikace

Až na hranici svých schopností i fyzické výdrže si sáhli účastníci Hackithonu, programátorského 24hodinového maratonu. Začátkem června ho pořádala katedra informatiky Přírodovědecké fakulty Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem.

Cíl akce je zdánlivě prostý – programátoři ve spolupráci s webdesignéry mají vytvořit užitečnou aplikaci pro zadavatele nebo její pilotní verzi.

Hackithonu 2022 se zúčastnilo 24 studentů středních a vysokých škol, kteří se rozdělili do 6 týmů a pracovali v 3 až 5členných skupinách. “Kromě nezaměnitelné inspirativní atmosféry čtyřiadvacetihodinového programátorského maratonu, kterou si vychutnali všichni bezezbytku, se vítězové mohli těšit i na finanční ohodnocení od 20 do 5 tisíc korun,” upozornila Jana Kasaničová, mluvčí ústecké univerzity.

Celý článek k nahlédnutí na Ústeckém deníku.