Univerzita v Ústí slaví 30 let od založení v téměř dokončeném kampusu

Univerzita J. E. Purkyně v Ústí nad Labem ve čtvrtek oslavuje se studenty, akademiky i veřejností 30 let od založení. Za sebou má stavbu kampusu, před sebou přípravu projektů z Fondu spravedlivé transformace. Vysoká škola začínala v roce 1991 se třemi fakultami, nyní jich je osm a stav je to konečný.
Historie vysokoškolského vzdělávání v severočeské metropoli sahá do roku 1954, kdy byla založena Vyšší pedagogická škola, která se o deset let později změnila v pedagogickou fakultu. „Z dnešního pohledu se existence univerzity v Ústeckém kraji jeví jako samozřejmost, ale za jejím vznikem stálo mnoho jednání a přesvědčování, že si náš strukturálně postižený region vlastní univerzitu zaslouží,“ uvedl prorektor Pavel Doulík.

Zdroj: www.seznamzpravy.cz
Odkaz na celý článek