SP Biologie (NMgr.)

Prezenční studium

Absolvent získá znalosti a dovednosti v oboru biologie, které odpovídají magisterskému stupni vysokoškolského studia. Studium je zacíleno na studenty, kteří se chtějí profesně orientovat zejména v oblasti systematické biologie, přičemž jsou schopni využívat moderní molekulárně-biologické, bioanalytické popř. mikroskopické přístupy při studiu variability organismů a zároveň jsou schopni konfrontovat poznatky o morfologii a fyziologii organismů s projevy jejich chování a a ekologickými nároky. Absolvent má dostatečný přehled v zoologických, botanických a mikrobiologických taxonomických oborech, je schopen se orientovat v současných hlavních trendech rozvoje biologických disciplín, molekulárně-biologických principech životních funkcí rostlinných a živočišných buněk, má přehled v aktuálních oblastech rozvoje biotechnologií a v souvisejících etických/společenských otázkách, je obeznámen s principy pokročilých bioanalytických, molekulárně-biologických, mikroskopických metod a metod analýzy chování. Dokáže využívat a propojovat poznatky v oblasti systematické biologie s moderními molekulárně-biologickými taxonomickými přístupy. Je schopen mezioborové a vědecké komunikace, týmové spolupráce. Absolvent má dostatečné předpoklady se dále vzdělávat formou doktorského studia ve specializovaných biologických oborech. Volbou povinně volitelných kurzů se má možnost dále orientovat na uplatnění v profesích, kde se bude denně stýkat s problematikou biologie a chování živočichů (ochrana živočichů, chov) popř. tam, kde bude zprostředkovávat poznatky jiným (výuka, vzdělávání, poradny). Nabídka povinně volitelných kurzů dále umožňuje specializaci na výkon budoucího povolání v laboratořích s výzkumným zaměřením, v provozních bioanalytických laboratořích či ve firmách se zaměřením na výzkum, produkci či komerční činnost.