UJEP: Naplňovat potřeby regionu

Portál Vědavýzkum.cz mapuje nové strategické záměry vybraných českých vysokých škol. Na jaře 2021 školy připravily strategické záměry své vzdělávací, tvůrčí a další činnosti na období od roku 2021. Tento díl nabízí čtenářům pohled na plány Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem.
Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem (UJEP) funguje už od roku 1991 a letos tak oslaví třicet let své existence. Univerzita se dnes skládá z osmi fakult – sociálně ekonomické, filozofické, pedagogické, přírodovědecké, fakulty umění a designu, fakulty strojního inženýrství, fakulty zdravotnických studií a fakulty životního prostředí. Z hlediska mezinárodních žebříčků porovnávajících kvalitu výzkumu se UJEP zatím nedrží mezi světovou špičkou – například do aktuálního QS World University Rankings 2022 se jí probojovat nepodařilo. Na druhou stranu v kontextu zemí s rozvíjející se ekonomikou, kterou měří žebříček THE Emerging Economies University Rankings, se ústecké univerzitě podařilo získat 401. – 500. místo. Srovnatelná je tak například s malajskou Universiti Kuala Lumpur, egyptskou Menoufia University, nebo tchajwanskou National Taipei University.

Zdroj: https://vedavyzkum.cz
Odkaz na celý článek