Letos jsme rozdávali radost nejen o Vánocích

Dárky jsou u nás spojeny kromě narozenin a jmenin především s blížícím se vánočním časem. Přemýšleli jsme, jak naložit s nepoužitými, ale z hlediska corporate identity zastaralými polokošilemi naší fakulty. Tyto košile byly vyřazeny z prodeje v rámci univerzitního knihkupectví.

Využili jsem toho, že náš kolega Jan D. Bláha pravidelně navštěvuje stát Papua-Nová Guinea, kde mají především v odlehlých oblastech, kam se inovace a všechny komodity dostávají pouze za vysokou cenu spojenou s leteckou dopravou a cargem, nouzi o nové oblečení. Během letošní zářijové cesty tak kolega mohl předat místním dětem polokošile Přírodovědecké fakulty. Právě o menší velikosti bývá standardně menší zájem.

Jsme rádi, že jsme mohli dětem a jejich maminkám udělat radost a polokošile našly své smysluplné využití!