Přednáška z cyklu Café Nobel: Na nanovlásku!

Na nanovlásku! (Café Nobel Teplice)

Poutavé vyprávění ze světa nanovláken
Host: David Poustka, nanotechnolog

Akce se koná 21. 11. 2019, 18-20 hodin v budově hvězdárny v Teplicích.

Navzdory jejich titěrným rozměrům dnes slýcháme o nanovláknech čím dál tím častěji a hlasitěji. Lze to snad přičíst Napoleonovu komplexu, či je na vině něco úplně jiného? Přijďte se společně s nanotechnologem Mgr. Davidem Poustkou z Přírodovědecké fakulty Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem vydat po stopách této nevelké záhady. Nejprve se seznámíme s rozměry nanosvěta a jevy z nich vyplývajícími. Poté přijde řeč na samotná nanovlákna. Z jakých materiálů a jakými způsoby lze nanovlákna vyrobit? Jaké jsou jejich přednosti a v čem naopak pokulhávají? Kde už se s nanovlákny setkáváme a na jaké aplikace se můžeme těšit do budoucna?

Rezervace míst na přednášku: hap@hapteplice.cz.
Rezervovaná místa je nutné obsadit nejpozději 15 minut před zahájením akce, jinak rezervace propadají. Děkujeme za pochopení!

Café Nobel v Ústí nad Labem, Teplicích, Děčíně a Tisé na Ústecku pořádá Univerzita J. E. Purkyně v Ústí nad Labem (www.ujep.cz) ve spolupráci s magazínem Planetárium Českého rozhlasu Sever (www.rozhlas.cz/planetarium).
Partnerem Café Nobel je nakladatelství Academia (www.academia.cz). Součástí večera je i soutěž o knihu.
Café Nobel v Teplicích se konají ve spolupráci se Severočeskou hvězdárnou a planetáriem (www.hapteplice.cz/Hap.htm).

Večery uvádí Frederik Velinský.
Informace o projektu: http://cafenobel.ujep.cz