Velký úspěch doktorských studentů PřF na konferenci CHISA 2019

Ve dnech 21.–24. 10. 2019 se u Seče konala již 66. konference chemického a procesního inženýrství CHISA 2019. Přírodovědecká fakulta UJEP zde měla velmi bohaté zastoupení studentů dvou doktorských studijních programů, konkrétně programů Aplikované nanotechnologie (Petr Ryšánek, Monika Benkocká, Simona Lupínková) a Počítačové metody ve vědě a technice (Eliška Rezlerová, Šárka Dědičová, Jan Dočkal). V průběhu konference proběhlo několik soutěží o nejlepší studentskou přednášku či poster.

V silné konkurenci mnoha desítek studentů z celého Česka si naši studenti počínali velmi dobře a získali hned dvě ceny: V soutěži o nejlepší přednášku „Plenární studentské desetiminutovky – Soutěž o cenu firmy Helago“ získal 3. místo Petr Ryšánek s příspěvkem Antibakteriální modifikace nanovlákenných textilií pro využití v oblasti vzdušných filtrací. Hlavní cenu posterové sekce – cenu Anton Paar vyhrála Monika Benkocká s příspěvkem: Funkční nanostrukturované povrchy polymerních substrátů pro bioaplikace.

Nejen jim, ale všem studentům, kteří tak skvěle reprezentovali naši fakultu, velmi děkujeme a gratulujeme.