Studenti z celého světa přijízdějí mapovat zeleň v Ústí nad Labem

Ve dnech 17.–21. 6. 2019 probíhá pod taktovkami Fakulty sociálně ekonomické a Přírodovědecké fakulty UJEP Mezinárodní letní škola o integraci konceptu ekosystémových služeb do územního plánování měst. Studenti z celého světa tak budou mapovat zeleň ve vybraných částech Ústí nad Labem.

„Jedná se o první letní školu tohoto typu, kterou organizujeme. Přihláška byla otevřena všem studentům vysokých škol z celého světa bez ohledu na studovaný obor. Jsme velmi mile potěšeni jejich zájmem,“ prozrazuje Ing. Jiří Louda, Ph.D., organizátor Letní školy a řešitel projektu BIDELIN, v rámci kterého se letní škola pořádá, a upřesňuje: „K účasti jsme vybrali 23 studentů z 12 zemí světa – mj. z Turecka, Švýcarska, Německa, ale například i z Nepálu.“

Více informací naleznete v tiskové zprávě, letáku a programu akce.