Chemie na Festupu: Jak o nás zakopnout v centru města?

Věda Přírodovědecké fakulty UJEP nepatří jen za zdi univerzity. Kouzlo katedry chemie proniklo i na festival Inovačního centra Ústeckého krajeFestup.

Návštěvníci startupového festivalu tak mohli zažít populární chemické pokusy na vlastní kůži, a to v centru Ústí nad Labem, přímo v ulici Velká Hradební.

“Věda není magie, přesto je kouzelná a zájem vždy upoutá. Baví nás, že ji můžeme ukázat i mimo zdi naší univerzity a odhalit její tajemství komukoliv, koho přiláká. A kdo ví, třeba mezi zvídavými návštěvníky zažehneme i skutečný zájem o vědu a setkáme se příště už na půdě akademické,” sdělila odborná asistentka katedry chemie a vedoucí skupiny pro Festup a chemii ve veřejném prostoru Ing. Magda Škvorová, Ph.D..

Návštěvníci Festupu, ale i náhodní kolemjdoucí, se tak mohli dozvědět zajímavosti o rychlé krystalizaci a přípravě dendritických krystalů kovů. Vyzkoušet si, zda udrží v dlaních oheň nebo naopak „ochutnat“ velmi nízkou teplotu kapalného dusíku.

Kompletní fotogalerii z objektivu Kláry Votrubcové najdete zde.