O „našeho“ doktora Vševěda se opět zajímají média

RNDr. Jiří Martínek Ph.D., je na veřejnosti znám spíše jako doktor Vševěd, a to díky televizní soutěži TV Nova „Na lovu“, ve které již rok účinkuje jako obávaný Lovec. Na Přírodovědecké fakultě UJEP jej však známe především coby odborníka na regionální geografii Evropy, dějiny geografie a cestovatelství (viz i podcast Science UJEP).

Vysoce kvalifikovaný odborník v oblasti geografie a historie, kterým Jiří Martínek bezesporu je, svým působením v masmédiích popularizuje vědu i učenost obecně. A to je dobrá zpráva nejen pro naši fakultu a Historický ústav AV ČR, kde „doktor Vševěd“ současně působí, ale i pro vědu samotnou.

RNDr. Jiří Martínek Ph.D., jako doktor Vševěd, zdroj: TV Nova

V uplynulých týdnech o jeho neuvěřitelném přehledu psala hned dvě veřejnoprávní média, a to www.super.cz, a magazín deníku Právo. Oba příspěvky čtěte po rozkliknutí odkazu.

Aktualizace (25. 8.): rozhovor s lovci na TV Stream v ČK se ptá.