Modely průmyslových robotů v Národním technickém muzeu

Tým našich informatiků pod vedením dr. Jana Krejčího a zástupci fakultní školy Střední škola AGC v čele s jejím ředitelem Ing. Tomášem Holomkem provedli během uplynulého týdne instalaci modelu průmyslového robota. Jedná se jeden z exponátů nové výstavy pražského Národního technického muzea.

Výstavu „HOT HOT HOT. Sklo, keramika a porcelán od A po Z“ bude možné navštívit od čtvrtka 14. dubna do neděle 2. října 2022. Jak se uvádí na stránkách NTM, „výstava představí české sklo, keramiku a porcelán ve všech svých podobách od surovin a polotovarů po hotové výrobky a umělecká díla, od unikátní a ruční výroby po automatickou produkci, mající nejen bohatou tradici, ale zejména pozoruhodnou současnost a zajímavou budoucnost.

Robotický model našich informatiků a spolupracovníků z naší fakultní školy, který simuluje přepravní linku výrobního procesu, se stal jedním z interaktivních prvků uvedené výstavy. Pro krátkou ukázku jeho fungování zhlédněte následující video.

Samozřejmě nejlepší je vidět robota na vlastní oči, tak neváhejte a navštivte výstavu!