Série přednášek našich vědců v obci Přestanov

Komunitní centrum Zastávka obce Přestanov bude od 9. září do 16. prosince místem neformálního setkávání veřejnosti, nejen přestanovské, s výzkumníky dvou fakult UJEP, životního prostředí a přírodovědecké, v rámci série populárněnaučných přednášek ozřejmujících výzkum na ústecké univerzitě v oblastech, kam tyto dvě fakulty zaměřují svoje výzkumné a vědecké aktivity.

Přednášky se budou v obci Přestanov konat každý čtvrtek od 18:00−19:00 h (ve čtrnáctidenní periodě) v novém Komunitním centru Zastávka (Přestanov 18, u zastávky).

Konkrétní program:

9. 9. Ing. Jiří Orava, Ph.D. – Materiály a jevy inspirované přírodou: Umíme to lépe?

23. 9. Ing. Tadeáš Wangle, Ph.D. – Využití jaderné energie v praxi

7. 10. prof. Pavla Čapková, doc. Zdeňka Kolská, Mgr. David Poustka – Nanomateriály v našem životě

21. 10. Mgr. Pavel Kaule, Mgr. Tereza Dušková – Chemické pokusy – bengálský oheň apod. (HLAVNĚ DĚTI VÍTÁNY)

4. 11. Mgr. Michaela Liegertová, Ph.D. – Žhavé téma molekulární genetiky: Editace genomu – ZRUŠENO